کارهای جالبی  که می توانید با لیمو انجام دهید

 

به نظر می رسد که در طول سال ها درباره لیمو زیاد نوشته ام، اما نمی توانم جلوی خودم را بگیرم! من نه تنها طعم لیمو را در غذاها و دسرها دوست دارم، بلکه متوجه شده ام که لیمو نیز فوق العاده مفید است! لیموها یکی از مواد تشکیل دهنده بسیاری از محلول های تمیزکننده خانگی من هستند، زیرا می توانند به طور طبیعی انواع اشیاء و سطوح اطراف خانه شما را ضدعفونی، خوشبو کننده، سفید و درخشان کنند. بنابراین برای کمک به انتشار این میوه بسیار مفید، فهرستی از 20 روش مورد علاقه خود برای استفاده از لیمو را گردآوری کرده ام. در پایان این فهرست، خواهید دید که این مرکبات کوچک چقدر می تواند انجام دهد!

کاربرد های لیمو

۱.محو شدن لکه های پیری
با توجه به طبع لیمو ترش می توانید از لیمو برای تهیه یک درمان خانگی برای تغییر رنگ پوست استفاده کنید! آب لیمو دارای خواص روشن‌کنندگی طبیعی است که می‌تواند به کاهش لکه‌های ناشی از سن و آفتاب کمک کند. دستور پخت کامل را در لینک زیر دریافت کنید.

 

۲. درب دوش خود را درخشان کنید
درهای دوش شیشه ای مانند آهنربا برای لکه های آب سخت و کف صابون سرسخت هستند. از لیمو برای تمیز کردن آنها کمک می کند! نصف لیمو را در ظرف کوچکی از نمک کوشر آغشته کنید و آن را بشویید. سپس بایستید و درخشش را تحسین کنید!

 

۳. خانه خود را گردگیری کنید
مقداری پوست لیمو و مقداری سرکه سفید جمع کنید و دسته ای از پارچه های گردگیری قابل استفاده مجدد خود را هم بزنید. از روشی که آنها گرد و غبار و کثیف را جدا می کنند و همچنین بوی لیموی نیروبخشی که از خود به جا می گذارند را دوست خواهید

 

 

۴. بوی بد یخچال را از بین ببرید
از لیمو برای جذب بوهای ماندگار در یخچال خود استفاده کنید. یک اسفنج یا گلوله پنبه را در مقداری آب لیموی تازه خیس کنید و چند ساعت در یخچال قرار دهید تا بوها جذب شود.

رفع تلخی لیمو عمانی

۵. لکه های نشانگر دائمی را پاک کنید
با کمک لیمو می توان لکه های نشانگر دائمی را از بین برد! می توانید از مخلوط آب لیمو و کرم تارتار برای از بین بردن یا درمان لکه های نشانگر دائمی روی پارچه یا اثاثه یا لوازم داخلی استفاده کنید. (با مطالعه پست زیر نکات بیشتری در مورد از بین بردن لکه های نشانگر دائمی دریافت کنید.)

۶.لباس های خود را سفید کنید
آب لیمو و پراکسید هیدروژن دو جزء اصلی در دستور غذای جایگزین سفید کننده خانگی من هستند. این مخلوط کاملا طبیعی برای سفید کردن سفیدی و از بین بردن لکه عالی است.

لیمو و آب لیمو خواص بسیاری مثل خواص لیمو ترش برای کبد در سلامتی دارد، همچنین از آب لیمو برای دفع حشرات مزاحم در خانه خود استفاده کنید! مقداری آب لیمو را در سوراخ‌ها و شکاف‌هایی که می‌بینید مورچه‌ها وارد می‌شوند فشار دهید تا در آینده از آن ناحیه دوری کنند.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.