خوردن سیب ترش فرانسوی سبب می شود تا 20 سال جوان تر شوید

سیب نه تنها معمولاً در بسیاری از فرهنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها نیز می باشد. در مقایسه با بسیاری از میوه های رایج دیگر در ایالات متحده، سیب دومین سطح فعالیت آنتی اکسیدانی را داشت.

سیب ترش فرانسوی همچنین از نظر غلظت کل ترکیبات فنلی رتبه دوم را به خود اختصاص داد و شاید مهمتر از آن، سیب در مقایسه با سایر میوه ها بالاترین سهم فنولیک آزاد را داشت.

این بدان معنی است که این ترکیبات به سایر ترکیبات موجود در میوه ها متصل نیستند و فنولیک ها ممکن است برای جذب نهایی در جریان خون در دسترس باشند.

به نظر می رسد مصرف میوه و سبزیجات نیز اثر محافظتی در برابر بیماری عروق کرونر قلب دارد. تقریباً 84000 زن به مدت 14 سال و 42000 مرد به مدت 8 سال پیگیری شدند.

آنها دریافتند افرادی که بیشترین مقدار میوه و سبزیجات مصرف می کنند، 20 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب هستند و کمترین خطر در افرادی دیده می شود که بیشتر سبزیجات برگ سبز و میوه های غنی از ویتامین C مصرف می کنند.

رژیم غذایی سرشار از میوه ها و سبزیجات به پیشگیری از بیماری های قلبی و سرطان کمک می کند، اما ممکن است به محافظت در برابر انواع بیماری های دیگر نیز کمک کند. برای مثال، رژیم غذایی سرشار از میوه ها و سبزیجات ممکن است به محافظت در برابر آب مروارید، دیابت، بیماری آلزایمر و حتی آسم کمک کند.

از آنجایی که میوه ها و سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان هستند، رژیم غذایی سرشار از این غذاها باید به جلوگیری از استرس اکسیداتیو کمک کند و در نتیجه ممکن است به جلوگیری از بیماری های مزمن و کند شدن پیری کمک کند.

این یافته ها باعث شده است که شورای ملی تحقیقات مصرف پنج وعده یا بیشتر میوه و سبزیجات در روز را توصیه کند. چندین غذا و نوشیدنی معمولی از جمله چای، شراب، پیاز، کاکائو، زغال اخته و سیب، به دلیل محتوای بالای ترکیبات فنولیک در رژیم غذایی مفید هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.